16.05.2022

Дрвена куќарка на Клепало која зрачи со слобода

Без луѓе околу вас и изолирани во апсолутна природа ви гарантира новото скривалиште кое од денеска е дел од базата на Кајак.мк.

Домаќинот Мишко кој ни ги отвори вратите од своето сместување вели дека луѓето доаѓаат на Клепало поради прекрасната природа, спокојот, тишината и можноста да го посетат бачилото кое се наоѓа овде.


Клепало препрасна во една скромна и уникатна туристичка дестинација во Македонија. Пред се поради чистиот воздух, ретката шанса да најдете сместување и секако поради вкусната и здрава храна.

Домаќините на новото сместување велат дека покрај можноста да се престојува во вила која нуди поглед кон прекрасниот Пирин, гостите може да вкусат разни домашни специјалитети кои ги подготвуваат тие.


Овде е зелникот, питата со овчо локално сирење, локалниот зеленчук и овошје и многу друго.

Сместувањето е идеално за фамилии кои сакаат да го напуштат градот на извесно време, за луѓе кои имаат стресна работа и бараат скривалиште се со цел да одморат со мислите и за луѓе кои се вљубеници на активниот туризам.

Доколку сакате повеќе информации за сместувањето, кликнете ОВДЕ.

Остави Коментар

Прочитајте повеќе

Престојувајте во вила на 1600 метри надморска височина

Домаќинската атмосфера во вилата и мирот кој зрачи претставуваат идеално место за сите кои бегаат од секојдневниот и брзиот ритам на живот во подруг и поопуштен свет.

Вила во природа и на само 10 минути од Смоларскиот водопад

За да ве убедиме да го посетите овој крај, во нашата база на сместувања додаваме уште една одлична вила за престој која е на само 10 минути пешачење од смоларските водопади. Таа е идеална за луѓето кои бараат престој во природа.

Вила со базен и џакузи на Беровско езеро

Вилата има сместувачки капацитет кој има џакузи во собите. Дел од собите се опремени со џакузи, а дел се стандардни соби за престојување.

Уште еден ранч во Македонија во кој може да престојувате

Освен сместувањето и ресторанот, овде се наоѓа и езеро, мини зоолошка градина и доста стази за трчање или прошетка.

Пчеларството за мене е слобода, мир и спокој на планина

Зуењето на пчелите, кроткото движење на соголените гранки, мирисот на билки и слобода и бескрајната среќа на бивање живи е она кое го води него во медениот пат и кон градењето нап приказната.

Апартмани во Дојран со прекрасен поглед кон езерското изгрејсонце

Денеска ќе ве запознаеме со „Апартмани Санрајс“ кои се наоѓаат на влезот од Стар Дојран или пак во новата населба која постојано расте.