23.11.2021

Бајковитото Михајлово на Кожуф е достапно за резервации

Возрасните генерации сигурно добро го знаат, а има и такви кои го имаат посетено детското одморалиште „Михајлово“ кое се наоѓа во пазувите на преубавата Кожуф планина.

Тимот на Кајак.мк е среќен што ова сместување од денеска е достапно во базата на Кајак.мк и каде со само еден клик ќе може да разговарате со домаќинот Љупче и да резервирате престојување.


Михајлово не е само детско одмаралиште, објектот има и хотелски капацитет кој е отворен за сите патници и авантуристи вљубеници во планинскиот туризам.

За нашите редовни патувачи кои за првпат се среќаваат со „Михајлово“, би сакале да ги споделиме следните информации.


Ова местенце е лоцирано на 40 километри од Кавадарци  со комплетно реконструиран пат, на надморска височина од 1200 метри и опколено со стара борова шума.

Домаќинот Љупче вели дека објектот нуди прекрасни хотелски адаптирани соби и вкусни оброци подготвени на традиционален начин. Во склоп на објектот се наоѓа стандардизиран ресторан, спортски терени, пешачки стази, а има и услови за планински велосипедизам.


Собите за престој се доста скромни, не се истакнува луксузноста, но најважно е што цените се пристапни и скоро секој може да си дозволи да престојува овде.

Околината и дворот се прекрасни, а зимата е волшебна.

Ова сместување можете да го најдете во нашата база на приватни сместувања во регионот на Кавадарци или пак со еден клик ОВДЕ.

Остави Коментар

Коментари

  • Natalija Petrovska

    26.11.2021 17:07

    Fali da donesat konji ili cetiricikli, drugoto e odlicno!

Прочитајте повеќе

Вила во Бероско достапна за сечиј џеб

Вилата е стационирана во туристичката населба Абланица, а недалеку од неа има пололги патеки кои водат до Беровското езеро.

Посетете го село Ореше: Идеална област за активен одмор

Додека на високите предели од Македонија си вее снег, на пониските предели низ државата се уште имаме можност за активно пешачење низ есенската идила.

Планинска куќа со поглед кон Бистра достапна за резервации

Домот во околината на Жировница кој од денеска е дел од базата на Кајак.мк е на надморска височина од околу 950 метри.

Се одлучив да произведувам рачно и уникатно, тоа го ценат луѓето со животен стил

Надица е битолчанка, а за себе вели дека е нетрпелив оптимист кој има оригинални идеи. Се одлучила да се посвети на креативноста, а главен акцент да и биде модата, која ќе ја пропагира на свој уникатен начин.

Нов тим билдинг и 200 нови дрвца во регионот на Крушево

Ние знаеме да кажеме: Викенд исполнет со нови приказни и нови искуства.

Срцето ми се полни кога гледам детски насмевки

Тимот на Кајак.мк е во постојана потрага по хероите кои прават мали нешта од огромно значење за туризмот и општеството.