11.09.2021

Доаѓаат деновите идеални за престој во „Осоговски конак“

Свежите утра и ветровитите денови ни навестуваат почеток на есенските патувања. Џемпер, греено вино, добра храна и чист воздух. Дефиниција за полнење батерии.

Тимот на Кајак.мк работи со полна пареа да ги додаде сите скромни сместувања кои се наоѓаат на нашите планини, се со цел да ви обезбеди уште една незаменлива зимска сезона. А кога сме веќе кај престојната есенска и зимска сезона сакаме да ве информираме дека ќе се задржиме на активниот туризам, здравиот начин на живеење, здравата храна и чиста еколошка средина.


Неодамна започнавме со организирање на тим-билдинг патувања за компаниите кои сакаат да засадат дрвца на одредени локации. Тоа значи дека Пониква ја додаваме на нашата мапа за садење, а кога сме веќе на Пониква, сакаме да ве запознаеме и со „Осоговски конак“. Веќе добро познат објект каде може да вкусите квалитетна домашна храна.


Прво нешто што ни паѓа на памет кога ќе го слушнеме зборот „конак“ е традиција и историја. Не грешиме во нашето мислење бидеќи овој објект со години наназад го чува и негува традиционалното.


Просториите на конакот се скоцкани со етно елементи, но и доволно модерни за сечии потреби. Она што можеби навистина освојува е погледот од прозорците на конакот. Замислете како го пиете вашето утринско кафе со прекрасен поглед. За правите гурмани, овде ќе најдете специјалитети од дивеч до домашни сирења, салата и ред други специјалитети кои се препознатливи за осоговскиот регион.

Доколку сакате повеќе информации од сместувањето, контакт број и фотографии, кликнете ОВДЕ.
Доколку сакате да ви организираме еко тим-билдинг на Пониква за вас и вашите колеги, пополнете го барањето со еден клик ОВДЕ.

Остави Коментар

Прочитајте повеќе

Вила со базен, тениско игралиште и огромен приватен имот

Вила со базен во Шупли Камен

Уникатна вила недалеку од Скопје: Побегнете за миг

Сместување во околината на Скопје

На 25 години отворив моја градина, а со душа чекам да си купам коза

Станува збор за Филип, млад и амбициозен земјоделски инженер кој е посветен на градинарството и цвеќарството, поет за деца и за возрасни со пет објавени книги и препреви на други јазици.

Дрвена скриена колиба со камин достапна за изнајмување

Недалеку од Скопје, се наоѓа вила Зердин Дуб која е со капацитет од 6 до 8 лица. Домаќинот Саше ни вели дека имотот на вилата е целосно заграден и им гарантира приватност на гостите.

Апартмани во Пештани идеални за цела година

Сместување во Пештани

Пораснавме во Сиднеј, но се одлучивме за фарма во село Зрзе

Нашата фарма за кокошки на отворени пасишта ни дава мотив да растеме