11.01.2022

Вила на Попова Шапка иделна за цела екипа!

За оние кои се голема екипа и кои се страсни љубители на зимските спортови, овде е вила Вук. Ова сместување се покажа како идеално за поголемо семејство, друштво пријатели или микс од страсни авантуристи кои сакаат да го поминат зимскиот одомор на Попова Шапка. 


Вилата „Вук“ е пријатно уредена, топла вила која е идеална за сите авантуристи и љубители на снегот. Она што го гарантира ова вила е прекрасниот утрински поглед кон ски стазите додека го пиете вашето кафе или чај. 


Вилата е на три спрата. Располага со се што му е потребно на еден гостин. Кујната е целосно опремена. Има Wi-Fi и Max TV.

Вилата има дневен престој, а максималниот капацитет е за 10 лица.


Првиот спрат е со дневна, трпезарија и кујна, ходник и купатило. На горните два спрата се наоѓаат спалните соби, тоалет и тераса. Греењето е на струја. Располага со еден тоалет и едно купатило. Кулатилото е целосно опремено со сите потребни работи за оддржување на лична хигиена.

Доколку сакате повеќе информации, фотографии и контакт за резервација, кликнете ОВДЕ.

Остави Коментар

Прочитајте повеќе

Уникатна викендица во Маврово која е достапна за изнајмување

Среќни сме што денеска објавуваме уште една уникатна викендица на Маврово која може да ја резервирате преку нашата платоформа.

Правам домашни сапуни, занает кој го наследив од мојата баба

Ваква скромна позитивна приказна има нашата локална хероина Даниела која веќе со години наназад произведува домашни сапуни по “тајниот рецепт“ на својата мајка и баба.

Правиме сè за Пониква да го добие заслуженото внимание

Денеска сакаме да ве запознаеме со човекот кој неуморно работи за промоција, оддржување и изнајмување ски опрема и инструктори на Пониква.

Изградивме наша ски патека во Подмочани долга 120 метри

Патеката се наоѓа во населеното место каде во непосредна близина поминува регионалниот пат кој води до туристичките езерски летувалишта и граничниот премин „Маркова Нога“.

Планинска куќа во Ниже Поле идеална за цела фамилија

Вила во Ниже Поле

Сигурно некој дедо кришум ми ја намачкал устата со вино

Малите бутик винарии и индивидуалците кои произведуваат вино и ракија се новиот предизвик за туризмот во Македонија.