10.02.2021 21:20

Можете да престојувате во оваа вила на Пелистер, идеална за снежни денови

Се најавуваат нови снежни врнежи, затоа и тимот на Кајак.мк е се уште присутен на планинските места. Нашата база од приватни сместувања се надополнува со уште една одлична планинска вила која се наоѓа во Нижеполе. 

Ве разбираме дека многумина од вас посакувате да сте активни на планината и да спортувате и пешачете наоколу, па оттука би ви препорачале да го посетите Нижеполе бидејќи е место кое одговара на сечиј вкус. 

Нашиот тим ве запознава со една прекрасна планинска куќичка на Пелистер која е оддалечена 10 километри од Битола и 2 километри од ски центарот Нижо Поле.

Вилата „Дамаја“ има спални соби со афтентичен планински амбиент. Гостите во вилата имаат простор за складирање на багаж, скара, WI-FI во цел објект, бесплатен паркинг. 


Нижеполе има и свој ски центар кој е идеален за почетници. Така што ова вила би можела да биде вистински избор за луѓето со мали деца кои се заинтересирани да научат да скијат. 

Повеќе информации за вилата, фотографии и контакт за резервација ќе најдете со еден клик ОВДЕ.


Прочитајте повеќе

Нашиот еколошки пчеларник е доказ дека Македонија е навистина медена земја

Време е да почнеме да размислуваме околу пролетните патувања. Многу наскоро ќе се пробуди животионскиот свет во Македонија, а со тоа се пробудува и нашата желба за активно патување.

Започнавме со една икона за подарок, а сега имаме огромен број резбарски дела

Кога сме кај туристичките приказни од луѓето кои прават мали нешта со огромно значење во развојот на туризмот, тимот на Кајак.мк се одлучи месец Март да го посвети на жените хероини кои творат во Македонија.

Животот ме научи да се пронајдам како туристички водич во Охрид

Пролета не е пролет ако не го посетите Охрид. Март е месецот кога се најавува новата сезона и кога сонцето се повеќе привлекува туристи во градот.

Резервирајте шармантна традиционална македонска куќа со поглед кон Радика

Во селото Јанче, со векови наназад, традиционалните македонски куќи се реновираат од страна на локалното население, користејќи локални камења, дрва и еспертиза од локалните стари чувари на тајната за шармот на куќата.

Кампуваме низ цела Македонија, секој авантурист може да ни се придружи

Пролетта ни тропа на врата, југот на Македонија веќе е прилично зелен, а желбата да се скокне во вода се повеќе расте. Март е месец на двоумење! Дали утре ќе падне нов снег или ќе блесне јако сонце. Но како и да е, Македонија започна да се буди од зимскиот сон.

Вила на Пониква за луѓето кои “мразат“ луѓе

Има патници кои бараат начин како да одморат глава од луѓе. Таквите барања тимот на Кајак.мк ги разбира бидејќи знаеме колку е важно патувањето во намалувањето на стресот и колку секој чека да отпатува некаде за да го искористи своето слободно време.