Од песочна плажа во Истанбул на шопинг

Цена од:

12,200.00 ден

Хотелот Марин Принцес е хотел со 5 ѕвезди и располага со 2 отворени и еден затворен базен, спа (џакузи, сауна, турска бања) и фитнес центар. Информации на 076 791 157

Вклучено во цена:

  • Пет ноќевања во хотел 5* во населбата Кумбургаз со вклучен појадок
  • Автобуски превоз со високотуристички автобус
  • Туристички придружник за време на целиот престој

Не e вклучено во цена:

  • Патничко осигурување (1 евро од ден)
  • Доплата за сингл соба е 30 евра дополнително од аранжманот
  • Селекција на седиште во автобус! Според правилата на агенцијата, патниците се сместуваат според временската линија на уплати. Доколку имате барање за седиште, истото се доплаќа 15 евра за во два правци.
  • Факултативни излети.


Поаѓање на 10.08.2020

Враќање на 15.08.2020

Телефон за резервации: 076 791 157


ПРВ ДЕН – Собирање на групата на паркингот на Вип Хотел во 20:30 часот. Тргнување во 21:00. Ноќно возење со попатни паузи, царински формалност, презентација на програма и информации околу тоа што ќе ги очекува патниците во наредните три денови. 


ВТОР ДЕН-Пристигнувањето на групата во Кумбургаз е предвидено во раните утрински часови во зависностод гужвата на граничните премини.


ТРЕТ ДЕН- Третиот ден започнува со доручек во хотелот во којшто се сместени патниците. Доручекот е во времетраење кое го одредува менаџментот на хотелот, а тие информации седознаваат на рецепцијата во хотелот. Остатокот од денот е слободен за сите патници за да може да го искористат за капење во морето и релаксација се до 18:30 минути кога е предвидено факултативна екскурзија за да го запознаете Кумбургаз во друго светло.


ЧЕТВРТ
ДЕН-
Четвртиод ден започнува со појадок во хотелот во кој што се сместени патниците. Остатокот од денот е слободен за сите патници, да можат да го искористат за капење во море, сончање и пијалок. Можно е и организирање на журка на плажа доколку се заинтересирани поголемиот дел од патниците.

 


ПЕТИ ДЕН- Петиот ден започнува со доручек во хотелот во којшто се сместени патниците. Попојадокот, групата заминува  на крстарење по Босфорот.  Програмата за петиот  ден е следната:


09:30-КРСТАРЕЊЕ ПО БОСФОР.

11:00- МОМИНСКА (ДЕВОЈАЧКА) КУЛА (Kiz Kulesi).

13:30- УСКУДА

16:30- EMAAR SQUERE MALL и плоштадот ТаксимШЕСТИ ДЕН-Шестиот ден започнува со појадок и поаѓање кон аква паркот.
Во шестиот ден од програмата ви го нудиме Aqua Marine Aquapark.


Времето за поаѓање кон хотелот го организира водичот.
По враќање во хотелот следува ноќевање.