Постирано на 06.04.2022 од Waikiki Travel
Разгледај

ELINOTEL APOLAMARE 5* Локација: на сама плажа во Ханиоти, на 5мин. пешање до центарот Услуга: ноќевање на база полупансион  или ултра се вклучено Хотелски содржини: ресторан, пул бар, фитнес сала, Wi-Fi интернет   Сместување: 86 комфорни соби, стилски декорирани опремени со балкон, бања со када или туш, фен, телефон, флет ТВ, минибар, индивидуална клима, електронски сеф

Постирано на 06.04.2022 од Waikiki Travel
Разгледај

-

Постирано на 06.04.2022 од Waikiki Travel
Разгледај

-

Постирано на 06.04.2022 од Waikiki Travel
Разгледај

Хотелот Naias се наоѓа веднаш пред плажата, на само 200 м. од центарот на селото Ханиоти. Хотелот нуди висококвалитетна услуга и модерни удобности и е идеално место за одмор и за парови и за семејства. Домашни миленици се прифаќаат и цената на секој ден е 10 евра што се плаќа на лице место.... Хотелот располага со 65 пространи студија и апартмани со поглед кон морето или градините. Сите соби имаат клима, ТВ, телефон, сеф, фен, купатило и комплетно опремена кујна. Апартманите се состојат од посеб

Постирано на 06.04.2022 од Waikiki Travel
Разгледај

Thermae Sylla Spa and Wellness Hotel  5* е луксузен хотелски комплекс поставен на површина од 1800м2 со локација во северниот дел на островот Евија, во познатиот, космополитски СПА град, Едипсос. На околу 2 часа возење од Атина, овој хотел е лоциран во најубавиот дел на градот, на доволна оддалеченост од центарот, во мирна и релаксирана атмосфера, со прекрасен поглед кон North Evoic Gulf. Луксуз и искучителен архитектонски дизајн, нудејќи исклучително и незаборавано искуство на своите ценети гос

Постирано на 06.04.2022 од Waikiki Travel
Разгледај

Хотелот „Ipsos Beach“ се наоѓа во Ипсос на североисточниот брег на Крф, оддалечен 13 км од градот Крф и аеродромот Крф. Хотелот располага со 63 соби, сите опремени со клима, фрижидер, купатило, балкон, фен и сеф Хотелски содржини: рецепција, ресторан, бар, базен, бар покрај базен, телефонски услуги, градина *Со доплата: rent a car, бар на плажа Услуга: ноќевање со појадок / полупансион Хотелот се наоѓа на плажа

Постирано на 06.04.2022 од Waikiki Travel
Разгледај

Овој луксузен хотел има директен поглед кон добро познатиот „Mouse Island“ (Понтикониси), знаменитоста на островот Крф и е сместен во прекрасни градини. Хотелот е многу блиску до градот Крф (4 км), а исто така во близина на главните археолошки локалитети кои нудат совршена основа за оние кои сакаат да го истражат островот. Собите на овој луксузен хотел се наоѓаат во главната зграда и во бунгаловите во градината и имаат балкон или тераса, клима уред, купатило, телефон, сателитска ТВ. Хотелски сод

Постирано на 06.04.2022 од Waikiki Travel
Разгледај

Пријатен хотел со убаво уредена површина со градина, цвеќиња, удобни соби, нов ресторан со тераса, кулинарски шоу програми, базен, конференциска сала, продавници, теретана, детски клуб, спортски и забавни програми.  Локација: полуостровот Касандра, во областа Агиос Мамас, на 2 км од центарот на Неа Потидеа, 4 км од Неа Муданија. Хотелот се состои од 11 трикатни згради.  Хотелски услуги:  конференциска сала, сауна (со доплата), фитнес (бесплатно), перална/сушална (со доплата), шатл бус до Неа Муд

Постирано на 06.04.2022 од Waikiki Travel
Разгледај

ELINOTEL POLIS 3* Лоциран во центарот на Ханиоти, хотелот е одличен избор за буџет решение за летен одмор во Грција. Идеалната дистанца помеѓу плажата и градот ќе ви овозможи да уживате од сите аспекти. Локација – Во центарот на Ханиоти, Халкидики. 200 метри од плажа. Во околина може да се најдат голем број на таверни и продавници, а плоштадот на Ханиоти е на блиска пешачка дистанца. Хотелски услуги – бар, билијард, релакс зона *бесплатни услуги – интернет во лоби, паркинг во близина *услуги со

Постирано на 06.04.2022 од Waikiki Travel
Разгледај

ANNA MARIA PARADISE 3* Хотелот Anna Maria Paradise, со своите прекрасни градини и базен, се наоѓа на 250 метри од плажата и 700 метри од центарот на Пефкохори Сите соби се реновирани и модерно уредении. Eкономи соби се со помала квадратура и немаат кујна. Сите фамилијарни соби се на приземје. Хотелски содржини: ресторан, базен, бар покрај базен, сеф ( со доплата) Услуга: полупансион ( појадок и вечера) Оддалеченост од плажа: 250 метри

Постирано на 06.04.2022 од Waikiki Travel
Разгледај

Flegra Palace се наоѓа на 150 метри од песочната плажа Пефкохори на Халкидики. Гостите имаат на располагање 2 базени и можат да уживаат во модерно уредените ресторани на хотелот.... Модерните соби се опремени со балкон или тераса,клима, сателитска ТВ, сеф и фрижидер. Хотелот нуди надворешен базен, детски базен, паркинг, ресторан, 2 бара, градина, игралиште, игротека, игралиште за одбојка на плажа и маса за пинг-понг. *Со доплата: rent a car, услуги за перење, сеф, телефонски услуги ( факс), wifi

Постирано на 06.04.2022 од Waikiki Travel
Разгледај

Постирано на 06.04.2022 од Waikiki Travel
Разгледај

Изграден на долга песочна плажа , една од најубавите плажи на Крф, GOLDEN Sands HOTEL може да Ви понуди бескрајни моменти на релаксација под грчкото сонце, додека можете да ги посетите и убавините на Крф.... Хотелски содржини: 24 часа рецепција, ресторан, бар, базен, детски базен, wifi интернет на јавните површини, игралчиште, терен за кошарка, тениски терен. Услуга: се вклучено

Постирано на 06.04.2022 од Waikiki Travel
Разгледај

Постирано на 06.04.2022 од Waikiki Travel
Разгледај

ACROSS AQUA OLIVA RESORT 4* Хотелот Aqua Oliva Resort – член на Across Hotels&Resorts - е изграден веднаш до плажата Агиа Параскеви - Сивота. Хотелот е буквално сместен среде зелен пејзаж, со поглед на зелениот остров Агиа Параскеви до кој можете да стигнете со пливање низ сино-зелените води. На плажата на околу 50 метри од хотелот ќе најдете бар на плажа каде што можете да користите лежалки и чадори со доплата и разни спортски можности. Сместување: Хотелот располага со 21 соба со луксузен и сти

Постирано на 06.04.2022 од Waikiki Travel
Разгледај

Хотел Dioni Boutique 4* се наоѓа во центарот на Превеза, во близина на историскиот центар. Оддалеченоста од аеродромот е 7,5 km (ΑΚΤΙΟ), 200 m од пристаништето (Превеза) и плажата - 500 метри. Долг брег со фасцинантни плажи се протега во околината, нудејќи можност за релаксирачки и пријатен одмор.... Хотелот е реновиран во 2003 година и има 34 соби. Собите имаат сателитска ТВ и клима уред и еспресо машина по 1 евро по капсула. Хотелски содржини: ресторан, паркинг, лифт, остава за багаж, сеф, wif

Постирано на 06.04.2022 од Waikiki Travel
Разгледај

KRIOPIGI 4* Изграден во традиционален стил со голем избор на удобни соби, ресторан, бар, интернет, услуги за деца, спортски и забавни активности. Локација -  300 м. од Криопиги, 5 км од Калитеа Хотелски услуги -  фитнес центар, паркинг, теретана, детски клуб и детски услуги, шах, пикадо, конференциска сала (до 60 места), анимација за возрасни со група мултилингвистички аниматори *со доплата – Доктор, масажа, сауна, чадори и лежалки на плажа, сеф (на рецепција) *бесплатни услуги – теретана, интер

Постирано на 06.04.2022 од Waikiki Travel
Разгледај

Постирано на 06.04.2022 од Waikiki Travel
Разгледај

DYONISOS 2* Погодна локација, удобни соби, интернет, квалитетна услуга. Хотелот се состои од зграда на три нивоа. Во Ханиоти се наоѓаат рестотани, кафани, барови, кафулиња, преубава песочна плажа и преубав парк.  Локација: се наоѓа на полуостровот Касандра, во местото Ханиоти, на 5км од Полихроно, на 5км од Пефкохори.  Хотелски услуги: интернет, базен, креветче за деца, кантина, ресторан а ла карт, бар покрај базенот.  *со доплата: лежалки и чадори на плажа. Услуга: RR, BB. Tип на соби: вкупно 1

Постирано на 06.04.2022 од Waikiki Travel
Разгледај

Хотел Ројал 4* се наоѓа во Полихроно – Халкидики на 300 метри оддалеченост од плажа. Продавници, барови и ресторани се во непосредна близина на хотелот Сите сместувачки капацитети се опремени со балкон, клима уред, ЛЕД ТВ, кујна со кујнски прибор за подготовка на ладни јадења и фрижидер. Suite Private Pool имаат сопствен базен Хотелски содржини: 24 часа рецепција, паркинг, надворешен базен, бар покрај базен, снек бар, ресторан, детско игралиште, сервис за пеглање ( на барање), wifi интернет на ј

Постирано на 06.04.2022 од Waikiki Travel
Разгледај

Хотелот Афродити се наоѓа во селото Лутра на Халкидики, на кратко пешачење од термалните извори Агиа Параскеви (400 m).  Eдноставно декорираните соби на Афродити се опремени со подови со плочки и дрвени мебел, ТВ, фрижидер и телефон,wifi интернет, купатило, фен, балкон. Хотелски содржини: рецепција, ресторан, базен, сеф Услуга: ноќевање со појадок Оддалеченост од плажа: 200 метри

Постирано на 06.04.2022 од Waikiki Travel
Разгледај

ACHTIS HOTEL 4* Локација: Афитос, Халкидики (Касандра), 90км од Солун Хотелски содржини: ресторан, бар, надворешен базен, бар покрај базен, градина, скара, теретана, сеф ( во собите), wifi интернет Хотелот располага со двокреветни, трокреветни и четворокреветни соби, семејни апартмани со две соби, супериор и јуниор апартмани со џакузи.Сите соби се климатизирани и со високи стандарди. Услуга: ноќевање со појадок / полупансион – шведска маса Оддалеченост од плажа: 700 метри

Постирано на 06.04.2022 од Waikiki Travel
Разгледај

Aммос Апартманите “B” категорија и се наоѓаат на шеталиштето во строгиот центар на Калитеа. Од вилата до градската плажа има неколку минути пешачење или 200 метри удолница. Под самите апартмани се наоѓа бутик и продавница како и канцеларија за прием на гостите и оставање на багаж. Исто така, во вилата има wi-fi. Вилата располага со студија на високо приземје и кат (трокреветни, четворокреветни и едно 6то креветно студио) опремени со кујна, клима (вклучена во цената) , ТВ, wc  и балкон која гледа

Постирано на 06.04.2022 од Waikiki Travel
Разгледај

ANASTASIA RESORT 5* Пријатно, тивко место на брегот на Егејското Море.    Локација: се наоѓа на полуостровот Касандра, во местото Неа Скиони.  Хотелски услуги: паркинг, интернет на јавни површини (најдобра конекција има во лобито, а во собите не е многу добра), теретана, базен, детски базен, детско игралиште, ресторан, бар, мини маркет, одбојка на плажа.  *со доплата: внатрешен базен, спа, сауна, дадилка (на барање), пинг-понг, тенис.  Услуга: HB , ALL.  Тип на соби: вкупно 115 соби со поглед на

Постирано на 06.04.2022 од Waikiki Travel
Разгледај

Вистинско уживање во прекрасниот поглед од хотелот на спротивниот полуостров Ситонија и ненаселениот остров Келифос. Поставен на површина од 1200м2 хотелот располага со 6 згради, со 90 удобни соби со поглед кон море или градина.  Локација: хотелот Порт Марина се наоѓа во тивка област помеѓу Пефкохори и Паљури, на полустровот Касандра, на 105км од аеродромот во Солун.  Хотелски содржини: паркинг, шатл комбе (за до плажа и за Пефкохори), интернет (добра конекција во лоби, а не толку добра конекциј

Постирано на 06.04.2022 од Waikiki Travel
Разгледај

Постирано на 06.04.2022 од Waikiki Travel
Разгледај

-

Постирано на 06.04.2022 од Waikiki Travel
Разгледај

Хотелот Oasis се наоѓа во Перама, во срцето на островот Крф, среде бујно зеленило. Исто така е оддалечен само 8 километри од градот Крф и аеродромот. Хотелот нуди климатизирани соби со балкон свртен кон Јонското Море. Гостите имаат на располагање приватна плажа и базен со лежалки. Собите во Oasis се светли и едноставно опремени со ТВ и фрижидер. Гостите можат да уживаат во грчката и интернационалната кујна во трпезаријата на отворено или да се напијат во барот покрај базенот или во барот на плаж

Постирано на 06.04.2022 од Waikiki Travel
Разгледај

AGNES DELUXE HOTEL 3* Лоциран на 100 метри од плажата Пефкохори, хотелот Agnes Deluxe 3* нуди сместување со ресторан, бесплатен приватен паркинг, бар и тераса. Гостите имаат на располагање услуга во соба и бесплатен wifi низ целиот објект Хотелски содржини: рецепција, лоби, базен, паркинг, соби за непушачи, бар, ТВ со рамен екран Услуга: ноќевање со појадок

Постирано на 06.04.2022 од Waikiki Travel
Разгледај

Вкупно 380 патувања за Грција 2022