Истанбул! Местото што ги исполнува сите желби на светот и ви ги отвора портите кон непроценлива убавина, историја и шопинг на два континенти. На само еден час возење од Истанбул, во Општината Бујукчекмеџе се наоѓа Кумбургаз, едно од најпознатите летувалишта во Истанбул. Кумбургаз се наоѓа на европската страна на Истанбул, на брегот на мраморното море на околу 40 километри од центарот на Истанбул, и се протега на површина од 1892 хектари, и има крајбрежје долго 8 километри. Кумбургаз е место каде

Постирано на 19.06.2020 од Escape Travel
Разгледај

Хотелот Јастребец 4* претставува ексклузивен хотел со уникатна локација за љубителите на спокојството и тишината. Нуди можност за незаборавни моменти.

Постирано на 11.10.2020 од Staff Travel Agency
Разгледај

Вила Ана Марија е преубав сместувачки капацитет во освежен амбиент, убави прилики за семејно и пријателско дружење во преубава природа. Познати се по домаќинско и љубезно работење.

Постирано на 06.10.2020 од Staff Travel Agency
Разгледај

Хотел Иглика Палас 4* се наоѓа во срцето на Боровец на 100 м од ски лифтот. Претставува место каде што може да уживате во текот на вашиот одмор.

Постирано на 06.10.2020 од Staff Travel Agency
Разгледај

Хотел Radina Way 4* со локација на само 2 км од ски терените на Yastrebets. Хотелот се наоѓа во прекрасна борова шума. Нуди двокреветни соби и апартмани.

Постирано на 06.10.2020 од Staff Travel Agency
Разгледај

Идеално место за одмор со пријателите и семејството. Во склоп на вила Јагода и Малина има ресторан, маркет, паркинг, сеф на рецепција, сауна, терени за

Постирано на 06.10.2020 од Staff Travel Agency
Разгледај

Се наоѓа среде убава стара борова шума, отворен во текот на целата година и е одлично место за одмор.

Постирано на 10.03.2020 од Turist
Разгледај

Сместен во борова шума, на 100 метри од пистата Јастребц III, и на околу 3 км од центарот на Боровец

Постирано на 10.03.2020 од Turist
Разгледај

На 250 метри од жичарницата, има голем Велнес & СПА центар на два ката. 34 DBL стандард соби и 6 APP

Постирано на 10.03.2020 од Turist
Разгледај

цена од0€ ОДБЕРИ 10% Попуст Ela Hotel Боровец Бугарија 0 коментари РЕДОВНА HORIZON BLU KALAMATA 2020 RP EARLY BOOKING LAST MINUTE SPECIAL OFFER

Постирано на 11.02.2020 од Waikiki
Разгледај

цена од0€ ОДБЕРИ 10% Попуст Persey Flora Hotel Боровец Бугарија 0 коментари Локација: 150 метри од ски лифтовите Сместување: студија и апартмани (МОЖЕ ДА БИДАТ И ДЕЛ ОД ГЛАВНАТА ЗГРАДА НА ФЛОРА

Постирано на 11.02.2020 од Waikiki
Разгледај

Хотел Феста Чамкорија 4* со локација на 1200 м од ски лифт Се наоѓа во убавината на боровите шуми. Идеален за семеен или романитичен одмор во планината.

Постирано на 10.02.2020 од Staff Travel Agency
Разгледај

Хотел Боревец Хилс е еден од најмодерните високопланински хотели во Бугарија. Лоциран е на 70км. Од Софија во густа борова шума и е идеален за одмор, спорт

Постирано на 10.02.2020 од Staff Travel Agency
Разгледај

Вкупно 12 патувања од 10 туристички агенции